China LQ050A5BS03 New Original High Quality 5.0 inch 320*240 TFT LCD Panel for SHARP
  1. China LQ050A5BS03 New Original High Quality 5.0 inch 320*240 TFT LCD Panel for SHARP
  2. China LQ050A5BS03 New Original High Quality 5.0 inch 320*240 TFT LCD Panel for SHARP
LQ050A5BS03 New Original High Quality 5.0 inch 320*240 TFT LCD Panel for SHARP
Model Name LQ050A5BS03
Diagonal Size 5.0"
Resolution 320(RGB)×240, QVGA 80PPI
Active Area 102.24(W)×74.76(H) mm
Interface Type Analog Connector
Environment Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 85 °C
Brand Name Sharp
Model Number LQ050A5BS03
Model Name LQ050A5BS03 Diagonal Size 5.0"
Resolution 320(RGB)×240, QVGA 80PPI Active Area 102.24(W)×74.76(H) mm
Brand Name Sharp Model Number LQ050A5BS03
Place of Origin China
LQ050A5BS03 LCD Panel Product details :
Sharp LCD Screen LQ050A5BS03
Panel Brand Sharp
Panel Model LQ050A5BS03
screen size 5.0 inches
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel configuration RGB Delta
Display size 102.24 ×74.76 mm (H×V)
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors Full color
Backlight type CCFL [1pcs]
Designed For Automotive Display
Touch Screen Without
Interface Type Analog , Terminal
maximum Operating temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage temperature: -30 ~ 85 °C