China 21.5 inch T215HVN01.2 30 pins Connector TFT LCD Screen
  1. China 21.5 inch T215HVN01.2 30 pins Connector TFT LCD Screen
  2. China 21.5 inch T215HVN01.2 30 pins Connector TFT LCD Screen
21.5 inch T215HVN01.2 30 pins Connector TFT LCD Screen
  1. MOQ: 10pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name T215HVN01.2
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Screen size 21.5''
Display Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Outline Size 495.6(W)×292.2(H) ×11.1(D) mm
Brand Name AUO
Model Number T215HVN01.2
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name T215HVN01.2 Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Screen size 21.5''
Display Area 476.64(W)×268.11(H) mm Outline Size 495.6(W)×292.2(H) ×11.1(D) mm
Brand Name AUO Model Number T215HVN01.2
Place of Origin China
T215HVN01.2 LCD Panel Product details :
AUO LCD SCREEN T215HVN01.2
Panel Brand AUO
Panel Model T215HVN01.2
Panel Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Bezel Opening 479.84(W)×271.31(H) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 2000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode VA, Normally Black, Transmissive
Response Time 13/5 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 72% NTSC
Lamp Type 15S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 1.67Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C