| Model Name | LM215WF4-TRA2 |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Screen size | 21.5" |
| Active Area | 476.64(W)×268.11(H) mm |
| Outline Size | 495.6(W)×292.2(H) ×8.4(D) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Designed For | Desktop Monitor |
| Brand Name | L&T |
| Model Number | LM215WF4-TRA2 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
10.4 Inch Industrial LCD Screen Display LB104S01-TL01 96PPI 250cd/M2
ZJ050NA-08C INNOLUX 5.0 inch LCD Screen Display Panel
AT043TN25 V.2 touch screen panel LCD Screen Display Panel TFT Module
AT065TN14 LCD Screen Display Panel 6.5 inches graphic lcd module
Product Specification
| Payment Terms | T/T, Western Union | Supply Ability | 100000 Unit/Units per Month |
| Delivery Time | 7 Days | Packaging Details | Original packaging/conventional packaging box |
| Model Name | LM215WF4-TRA2 | Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe | Screen size | 21.5" |
| Active Area | 476.64(W)×268.11(H) mm | Outline Size | 495.6(W)×292.2(H) ×8.4(D) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) | Luminance | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) | Designed For | Desktop Monitor |
| Brand Name | L&T | Model Number | LM215WF4-TRA2 |
| Place of Origin | China |
LM215WF4-TRA2 21.5 inch TFT LCD Module for Desktop Monitor
LM215WF4-TRA2 LCD Panel Product details :
| Brand | L&T |
| Model P/N | LM215WF4-TRA2 |
| Diagonal Size | 21.5" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Bezel Opening | 479.8(W)×271.3(H) mm |
| Outline Dim. | 495.6(W)×292.2(H) ×8.4(D) mm |
| View Direction | 6 o'clock |
| Response Time | 1.3/3.7 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/75/85 (Typ.)(CR>10) |
| Operating Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Support Color | 16.7M 68% NTSC |
| Light Source | 4 strings WLED , 30K hours , Without Driver |
| Panel Weight | 1.20/1.30Kgs (Typ./Max.) |
| Frame Rate | 75Hz |
| Touch Panel | Without |
| D-IC Detail | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |