China LM215WF4-TRA2 21.5 inch TFT LCD Module for Desktop Monitor
  1. China LM215WF4-TRA2 21.5 inch TFT LCD Module for Desktop Monitor
LM215WF4-TRA2 21.5 inch TFT LCD Module for Desktop Monitor
  1. MOQ: 10pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LM215WF4-TRA2
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Screen size 21.5"
Active Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Outline Size 495.6(W)×292.2(H) ×8.4(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Designed For Desktop Monitor
Brand Name L&T
Model Number LM215WF4-TRA2
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LM215WF4-TRA2 Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Screen size 21.5"
Active Area 476.64(W)×268.11(H) mm Outline Size 495.6(W)×292.2(H) ×8.4(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H) Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM) Designed For Desktop Monitor
Brand Name L&T Model Number LM215WF4-TRA2
Place of Origin China
LM215WF4-TRA2 LCD Panel Product details :
Brand L&T
Model P/N LM215WF4-TRA2
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Bezel Opening 479.8(W)×271.3(H) mm
Outline Dim. 495.6(W)×292.2(H) ×8.4(D) mm
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
View Direction 6 o'clock
Response Time 1.3/3.7 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 85/85/75/85 (Typ.)(CR>10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 16.7M 68% NTSC
Light Source 4 strings WLED , 30K hours , Without Driver
Panel Weight 1.20/1.30Kgs (Typ./Max.)
Designed For Desktop Monitor
Frame Rate 75Hz
Touch Panel Without
D-IC Detail LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C