China 10.4 Inch 1024x768 Industrial LCD Panel Display AA104XD12
  1. China 10.4 Inch 1024x768 Industrial LCD Panel Display AA104XD12
  2. China 10.4 Inch 1024x768 Industrial LCD Panel Display AA104XD12
  3. China 10.4 Inch 1024x768 Industrial LCD Panel Display AA104XD12
10.4 Inch 1024x768 Industrial LCD Panel Display AA104XD12
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA104XD12
Screen Size 10.4 inches
Pixel Number 1024(RGB)×768, XGA, 123PPI
Display Area 210.4×157.8(W×H) mm
Outline Size 230×180.2 ×11(W×H×D) mm
Bezel Opening 215.4×161.8(W×H) mm
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (transmission)
Brand Name Mitsubishi
Model Number AA104XD12
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name AA104XD12 Screen Size 10.4 inches
Pixel Number 1024(RGB)×768, XGA, 123PPI Display Area 210.4×157.8(W×H) mm
Outline Size 230×180.2 ×11(W×H×D) mm Bezel Opening 215.4×161.8(W×H) mm
Luminance 1000 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (transmission)
Brand Name Mitsubishi Model Number AA104XD12
Place of Origin China
Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA104XD12
Panel Brand Mitsubishi
Panel Model AA104XD12
Panel Size 10.4"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 123PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 210.4(W)×157.8(H) mm
Bezel Opening 215.4(W)×161.8(H) mm
Outline Size 230(W)×180.2(H) ×11(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/65/65 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 4/12 (Typ.)(Tr/Tf)
Display Colors 262K/16.7M 40% NTSC
Lamp Type 4 strings WLED , 100K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 520g (Typ.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,