China AUO TFT-LCD Module screen DE101IA-07P 10.1 inch lcd panel display
  1. China AUO TFT-LCD Module screen DE101IA-07P 10.1 inch lcd panel display
AUO TFT-LCD Module screen DE101IA-07P 10.1 inch lcd panel display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name DE101IA-07P
Screen Size 10.1"
Resolution 1280(RGB)×720, WXGA 145PPI
Display area 223.68(W)×125.82(H) mm
physical dimension 233.6(W)×138.69(H)×1.43(D) mm
Recommended Symmetry
Luminance 0 cd/m²
Contrast 1000:1 (Typ.) (TM)
Transmissivity 4.56% (Typ.)(with Polarizer)
Response Time 15/10 (Typ.)(Tr/Td)
Brand Name Innolux
Model Number DE101IA-07P
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name DE101IA-07P Screen Size 10.1"
Resolution 1280(RGB)×720, WXGA 145PPI Display area 223.68(W)×125.82(H) mm
physical dimension 233.6(W)×138.69(H)×1.43(D) mm Recommended Symmetry
Luminance 0 cd/m² Contrast 1000:1 (Typ.) (TM)
Transmissivity 4.56% (Typ.)(with Polarizer) Response Time 15/10 (Typ.)(Tr/Td)
Brand Name Innolux Model Number DE101IA-07P
Place of Origin China
Product details :
Brand Innolux
Model P/N DE101IA-07P
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 223.68(W)×125.82(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 233.6(W)×138.69(H)×1.43(D) mm
Surface Antiglare
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Glass Depth -
Display Colors 262K/16.7M NTSC
Lamp Type No B/L
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Driver IC COG Built-in 2 source + 1 gate chips
Panel Weight 103g (Typ.)
Application Automotive Display
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) + SPI, 40 pinsConnector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -40 ~ 90 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,