China Industrial TFT 12.1 Inch LCD Panel G121XTN01.0
  1. China Industrial TFT 12.1 Inch LCD Panel G121XTN01.0
Industrial TFT 12.1 Inch LCD Panel G121XTN01.0
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO
Model Name G121XTN01.0
screen size 12.1 inch
Resolution 1024(2)×768(2), XGA, 105PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Display size 245.76(W)×184.32(H) mm
physical dimension 279(W)×209(H) ×9(D) mm
Visual size 250.8(W)×188.4(H) mm
Luminanceration 500cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 25/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Used for Industrial
Brand Name AUO
Model Number G121XTN01.0
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO Model Name G121XTN01.0
screen size 12.1 inch Resolution 1024(2)×768(2), XGA, 105PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module Display size 245.76(W)×184.32(H) mm
physical dimension 279(W)×209(H) ×9(D) mm Visual size 250.8(W)×188.4(H) mm
Luminanceration 500cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 25/10 (Typ.)(Tr/Td) ms Used for Industrial
Brand Name AUO Model Number G121XTN01.0
Place of Origin CHINA
High Light TFT 12.1 inch lcd panelIndustrial 12.1 inch lcd panelG121XTN01.0 industrial tft display
12.1 inch Industrial LCD Panel Display G121XTN01.0
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREEN G121XTN01.0
Panel Brand AUO
Panel Model G121XTN01.0
Panel Size 12.1 inch
Panel Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Format RGBW Rectangle
Display Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Bezel Opening 250.8(W)×188.4(H) mm
Outline Size 279(W)×209(H) ×9(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 25/10 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K/16.2M 72% NTSC
Lamp Type 6S3P WLED , 50K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 495g (Max.)
Application Industrial
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can You declare my order of G121XTN01.0 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of G121XTN01.0?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How to make payment of G121XTN01.0?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How can I trace my order of G121XTN01.0 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
We are one of the professional and experienced suppliers of 12.1 inch Industrial LCD Panel Display G121XTN01.0, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.