China 1024x768 IPS Industrial LCD Panel Display G150XTN06.0 15''
  1. China 1024x768 IPS Industrial LCD Panel Display G150XTN06.0 15''
  2. China 1024x768 IPS Industrial LCD Panel Display G150XTN06.0 15''
  3. China 1024x768 IPS Industrial LCD Panel Display G150XTN06.0 15''
1024x768 IPS Industrial LCD Panel Display G150XTN06.0 15''
manufacturer AUO
Model Name G150XTN06.0
screen size 15.0 inch
Resolution 1024(RGB)×768 [XGA] 85PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Display size 304.128(H)×228.096(V) mm
physical dimension 326.5(H)×253.5(V) ×12.5(D) mm
Visual size 307.4(H)×231.3(V) mm
Luminanceration 450cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) ms
Used for Industrial
Brand Name AUO
Model Number G150XTN06.0
manufacturer AUO Model Name G150XTN06.0
screen size 15.0 inch Resolution 1024(RGB)×768 [XGA] 85PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module Display size 304.128(H)×228.096(V) mm
physical dimension 326.5(H)×253.5(V) ×12.5(D) mm Visual size 307.4(H)×231.3(V) mm
Luminanceration 450cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) ms Used for Industrial
Brand Name AUO Model Number G150XTN06.0
Place of Origin CHINA
High Light 768 IPS Industrial LCD Panel Display1024 IPS Industrial LCD Panel Display768 IPS G150XTN06.0 15 inch lcd panel
15 inch Industrial LCD Panel Display G150XTN06.0 1024*768
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREEN G150XTN06.0
Panel Brand AUO
Panel Model G150XTN06.0
Panel Size 15.0 inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format 1024(RGB)×768 [XGA] 85PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 304.128(H)×228.096(V) mm
Outline Dim. 326.5(H)×253.5(V) ×12.5(D) mm
Bezel Area 307.4(H)×231.3(V) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 450 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Response Time 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K/16.2M 60% NTSC
Light Source WLED , 50K hours , With LED Driver
Weight 1.00Kgs (Max.)
Designed For Industrial
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 85 °C
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can You declare my order of G150XTN06.0 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of G150XTN06.0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How to make payment of G150XTN06.0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How can I trace my order of G150XTN06.0 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
We are one of the professional and experienced suppliers of 15 inch Industrial LCD Panel Display G150XTN06.0 1024*768, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.