China AUO 1024x768 IPS Industrial 15 Inch LCD Display G150XVN01.0
  1. China AUO 1024x768 IPS Industrial 15 Inch LCD Display G150XVN01.0
  2. China AUO 1024x768 IPS Industrial 15 Inch LCD Display G150XVN01.0
  3. China AUO 1024x768 IPS Industrial 15 Inch LCD Display G150XVN01.0
AUO 1024x768 IPS Industrial 15 Inch LCD Display G150XVN01.0
manufacturer AUO
Model Name G150XVN01.0
screen size 15.0 inch
Resolution 1024(RGB)×768 (XGA) 85PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Display size 304.128 × 228.096 (H×V)
physical dimension 326.5 × 253.5 × 10.1 (H×V×D)
Visual size 307.2 × 231.1 (H×V)
Luminanceration 300cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 20/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Used for Industrial
Brand Name AUO
Model Number G150XVN01.0
manufacturer AUO Model Name G150XVN01.0
screen size 15.0 inch Resolution 1024(RGB)×768 (XGA) 85PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module Display size 304.128 × 228.096 (H×V)
physical dimension 326.5 × 253.5 × 10.1 (H×V×D) Visual size 307.2 × 231.1 (H×V)
Luminanceration 300cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 20/15 (Typ.)(Tr/Td) ms Used for Industrial
Brand Name AUO Model Number G150XVN01.0
Place of Origin CHINA
High Light 768 IPS 15 inch lcd displayG150XVN01.0 1024 IPS 15 inch lcd displayG150XVN01.0 industrial lcd panel
AUO 15 inch 1024x768 Industrial LCD Panel Display G150XVN01.0
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREEN G150XVN01.0
Manufacturer AUO
Model Name G150XVN01.0
Screen Size 15.0 inch
Screen Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Number 1024(RGB)×768 (XGA) 85PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area 304.128 × 228.096 (H×V)
Outline Dim. 326.5 × 253.5 × 10.1 (H×V×D)
Bezel Area 307.2 × 231.1 (H×V)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 300 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 1500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Work Mode MVA, Normally Black, Transmissive
Good View at Symmetry
Response 20/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Color Depth 262K/16.2M 72% NTSC
Backlight WLED , 50K hours , With LED Driver
Mass 950g (Max.)
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 70 °C Operating Temp.: -10 ~ 70 °C
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q:Do you accept sample orders of G150XVN01.0 ?
A:Of course!sample order is welcome !
Q:Can you give me a discount if I need a large quantity of G150XVN01.0 ?
A:Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods G150XVN01.0 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q:Can I pay my order of G150XVN01.0 via credit card ?
A:Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
We are one of the professional and experienced suppliers of AUO 15 inch 1024x768 Industrial LCD Panel Display G150XVN01.0, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.