China 1280x800 IPS Industrial LCD Panel Display 12.1'' G121EAN01.0
  1. China 1280x800 IPS Industrial LCD Panel Display 12.1'' G121EAN01.0
  2. China 1280x800 IPS Industrial LCD Panel Display 12.1'' G121EAN01.0
1280x800 IPS Industrial LCD Panel Display 12.1'' G121EAN01.0
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO
Model Name G121EAN01.0
screen size 12.1 inch
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 124PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Display size 261.12(W)×163.2(H) mm
physical dimension 278(W)×184(H) ×9.29(D) mm
Visual size 264.22(W)×168.12(H) mm
Luminanceration 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Responding time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Used for Industrial
Brand Name AUO
Model Number G121EAN01.0
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO Model Name G121EAN01.0
screen size 12.1 inch Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 124PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module Display size 261.12(W)×163.2(H) mm
physical dimension 278(W)×184(H) ×9.29(D) mm Visual size 264.22(W)×168.12(H) mm
Luminanceration 500 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Responding time 25 (Typ.)(Tr+Td) Used for Industrial
Brand Name AUO Model Number G121EAN01.0
Place of Origin CHINA
Original Industrial LCD Panel Display 1280x800 12.1 inch G121EAN01.0 Display Screen
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREENG G121EAN01.0
Panel Brand AUO
Panel Model G121EAN01.0
Panel Size 12.1 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Bezel Opening 264.22(W)×168.12(H) mm
Outline Size 278(W)×184(H) ×9.29(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K/16.7M 99% sRGB
Lamp Type WLED , 100K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 480g (Max.)
Application Industrial
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can I pay my order of G121EAN01.0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of G121EAN01.0 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How long will I receive my goods G121EAN01.0 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
We are one of the professional and experienced suppliers of Original Industrial LCD Panel Display 1280x800 12.1 inch G121EAN01.0 Display Screen, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.