China G121SN01 V4 AUO LCD Display 12.1 Inch 800×600 IPS
  1. China G121SN01 V4 AUO LCD Display 12.1 Inch 800×600 IPS
  2. China G121SN01 V4 AUO LCD Display 12.1 Inch 800×600 IPS
  3. China G121SN01 V4 AUO LCD Display 12.1 Inch 800×600 IPS
G121SN01 V4 AUO LCD Display 12.1 Inch 800×600 IPS
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO
Model Name G121SN01 V4
screen size 12.1 inch
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Display size 246(W)×184.5(H) mm
physical dimension 279(W)×209(H) mm
Visual size 249.05(W)×188.3(H) mm
Luminanceration 450cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 25/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Used for Industrial
Brand Name AUO
Model Number G121SN01 V4
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO Model Name G121SN01 V4
screen size 12.1 inch Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module Display size 246(W)×184.5(H) mm
physical dimension 279(W)×209(H) mm Visual size 249.05(W)×188.3(H) mm
Luminanceration 450cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 25/10 (Typ.)(Tr/Td) ms Used for Industrial
Brand Name AUO Model Number G121SN01 V4
Place of Origin CHINA
High Light 600 IPS G121SN01 auo lcd display600 IPS 12.1 Inch auo lcd display600 IPS auo lcd panel
12.1 inch AUO LCD screen G121SN01 V4 for Industrial LCD Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREEN G121SN01 V4
manufacturer AUO
Model Name G121SN01 V4
screen size 12.1 inches
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel configuration RGB vertical bar
surface treatment Matte, Hard coating (3H)
Brightness 450cd/m² (Typ.)
Contrast 700:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 80/80/65/75 (Typ.)(CR≥10)
Number of color 262K/16.2M, 55% NTSC
Backlight type 9S2P WLED, 50K hours, with LED driver
Panel weight 580g (Max.)
Apply to industry
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system LVDS (1 ch, 6/8-bit), 20 pins, connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Working: -30 ~ 85 °C; Storage: -30 ~ 85 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can You declare my order of G121SN01 V4 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of invoice ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of invoice?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
We are one of the professional and experienced suppliers of 12.1 inch AUO LCD screen G121SN01 V4 for Industrial LCD Panel Display, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.