China 12.1'' Industrial LCD Panel Display G121XN01 V0
  1. China 12.1'' Industrial LCD Panel Display G121XN01 V0
  2. China 12.1'' Industrial LCD Panel Display G121XN01 V0
  3. China 12.1'' Industrial LCD Panel Display G121XN01 V0
12.1'' Industrial LCD Panel Display G121XN01 V0
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO
Model Name G121XN01 V0 (G121XN01.0)
screen size 12.1 inch
Resolution 1024(2)×768(2) [XGA] 105PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Display size 245.76 × 184.32 mm (H×V)
physical dimension 279 × 209 × 9 mm (H×V×D)
Visual size 250.8 × 189.4 mm (H×V)
Luminanceration 500cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 25/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Used for Industrial
Brand Name AUO
Model Number G121XN01 V0
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO Model Name G121XN01 V0 (G121XN01.0)
screen size 12.1 inch Resolution 1024(2)×768(2) [XGA] 105PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module Display size 245.76 × 184.32 mm (H×V)
physical dimension 279 × 209 × 9 mm (H×V×D) Visual size 250.8 × 189.4 mm (H×V)
Luminanceration 500cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (transmission)
Responding time 25/10 (Typ.)(Tr/Td) ms Used for Industrial
Brand Name AUO Model Number G121XN01 V0
Place of Origin CHINA
12.1 inch Industrial LCD Panel Display G121XN01 V0
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREEN G121XN01 V0 (G121XN01.0)
manufacturer AUO
screen size 12.1 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel configuration RGBW rectangle
surface treatment Matte, Hard coating (3H)
Brightness 500cd/m² (Typ.)
Contrast 700: 1 (Typ.) [Transmission]
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Number of color 262K/16.2M, 70% NTSC
Backlight type 9S2P WLED, 50K hours, with LED driver
Panel weight 495g (Max.)
Apply to industry
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system LVDS (1 ch, 6/8-bit), connector, 20 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Storage temperature: -30 ~ 85 °C Working temperature: -30 ~ 85 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q:Can I pay my order of G121XN01 V0 (G121XN01.0) via credit card ?
A:Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q:Can you give me a discount if I need a large quantity of G121XN01 V0 (G121XN01.0)?
A:Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods G121XN01 V0 (G121XN01.0) ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
We are one of the professional and experienced suppliers of 12.1 inch Industrial LCD Panel Display G121XN01 V0, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.