China G104XVN01.0 1024x768 IPS Industrial 10.4 Inch LCD Display
  1. China G104XVN01.0 1024x768 IPS Industrial 10.4 Inch LCD Display
  2. China G104XVN01.0 1024x768 IPS Industrial 10.4 Inch LCD Display
  3. China G104XVN01.0 1024x768 IPS Industrial 10.4 Inch LCD Display
G104XVN01.0 1024x768 IPS Industrial 10.4 Inch LCD Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO
Model Name G104XVN01.0
screen size 10.4 inch
Resolution 1024(RGB)×768 (XGA) 123PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Display size 210.4 × 157.8 (H×V)
physical dimension 238.6 × 175.8 × 7 (H×V×D)
Visual size 215.4 × 161.8 (H×V)
Luminanceration 470 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 3000 : 1 (Typ.) (TM)
Good View at Symmetry
Used for Industrial
Brand Name AUO
Model Number G104XVN01.0
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
manufacturer AUO Model Name G104XVN01.0
screen size 10.4 inch Resolution 1024(RGB)×768 (XGA) 123PPI
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module Display size 210.4 × 157.8 (H×V)
physical dimension 238.6 × 175.8 × 7 (H×V×D) Visual size 215.4 × 161.8 (H×V)
Luminanceration 470 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 3000 : 1 (Typ.) (TM)
Good View at Symmetry Used for Industrial
Brand Name AUO Model Number G104XVN01.0
Place of Origin CHINA
High Light G104XVN01.0 10.4 inch lcd display768 IPS 10.4 inch lcd display10.4'' industrial lcd modules
New original 10.4 inch G104XVN01.0 1024*768 Industrial LCD Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREENG104XVN01.0
Manufacturer AUO
Model Name G104XVN01.0
Screen Size 10.4 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1024(RGB)×768 (XGA) 123PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 210.4 × 157.8 (H×V)
Outline(mm) 238.6 × 175.8 × 7 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 215.4 × 161.8 (H×V)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 470 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 20/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K/16.2M 60% NTSC
Backlight 2 strings WLED , 50K hours , With LED Driver
Mass 295g (Typ.)
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of G104XVN01.0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of G104XVN01.0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How can I trace my order of G104XVN01.0 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Do you accept sample orders of G104XVN01.0 ?
A: Of course!sample order is welcome !
We are one of the professional and experienced suppliers of New original 10.4 inch G104XVN01.0 1024*768 Industrial LCD Panel Display, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.