China G150XNE-L03 1024*768 XGA 15 inch TFT LCD module for Industrial LCD Panel Display
  1. China G150XNE-L03 1024*768 XGA 15 inch TFT LCD module for Industrial LCD Panel Display
  2. China G150XNE-L03 1024*768 XGA 15 inch TFT LCD module for Industrial LCD Panel Display
  3. China G150XNE-L03 1024*768 XGA 15 inch TFT LCD module for Industrial LCD Panel Display
G150XNE-L03 1024*768 XGA 15 inch TFT LCD module for Industrial LCD Panel Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
brand Innolux
Model Name G150XNE-L03
screen size 15 "
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Display size 304.128(W)×228.096(H) mm
physical dimension 326.5(W)×253.5(H) ×9.6(D) mm
Bezel Opening 307.4(W)×231.3(H) mm
Brightness(cd/m²) 300 cd/m² (Typ.)
Contrast 2000:1 (Typ.) (TM)
Apply to Industrial / Game
Brand Name Innolux
Model Number G150XNE-L03
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
brand Innolux Model Name G150XNE-L03
screen size 15 " Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Display size 304.128(W)×228.096(H) mm physical dimension 326.5(W)×253.5(H) ×9.6(D) mm
Bezel Opening 307.4(W)×231.3(H) mm Brightness(cd/m²) 300 cd/m² (Typ.)
Contrast 2000:1 (Typ.) (TM) Apply to Industrial / Game
Brand Name Innolux Model Number G150XNE-L03
Place of Origin CHINA
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Innolux LCD SCREEN G150XNE-L03
Panel Brand Innolux
Panel Model G150XNE-L03
Panel Size 15.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Outline Size 326.5(W)×253.5(H) ×9.6(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 2000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 16/7 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K/16.7M 72% NTSC
Lamp Type WLED , 70K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 0.97/1.00Kgs (Typ./Max.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -40 ~ 85 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: How can I trace my order of G150XNE-L03?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of G150XNE-L03?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of G150XNE-L03 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
We are one of the professional and experienced suppliers of G150XNE-L03 1024*768 XGA 15 inch TFT LCD module for Industrial LCD Panel Display , offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.