| Model Name | G150XTT02.0 |
| Diagonal Size | 15 inches |
| Resolution | 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI |
| Display Area | 304.128(W)×228.096(H) mm |
| Viewing Angle | 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Colors | 262K/16.2M |
| Brand Name | AUO |
| Model Number | G150XTT02.0 |
Explore similar products
IPS 1080p 18.5 inch AUO display G185HAN01.0 TFT LCD Panel for Industrial LCD
AUO lcd panel G170ETN01.0 Industrial LCD Panel Display 17 inch 1280*1024 LCD
19.0 Inch LCD Display G190EG01 V1 Industrial LCD Panel Display
Original 12.1 inch Industrial LCD Panel Display 1024*768 EV121X0M-N10
| Model Name | G150XTT02.0 | Diagonal Size | 15 inches |
| Resolution | 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI | Display Area | 304.128(W)×228.096(H) mm |
| Viewing Angle | 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10) | Display Colors | 262K/16.2M |
| Brand Name | AUO | Model Number | G150XTT02.0 |
| Place of Origin | China | ||
| High Light | 85PPI LCD Display Screen ,XGA Resolution LCD Display Screen ,PCAP Touch 15 inch LCD Display | ||
15 inch G150XTT02.0 1024*768 XGA, 85PPI LCD Display Screen
Product details :
| AUO LCD SCREEN G150XTT02.0 | |
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G150XTT02.0 |
| Panel Size | 15.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) (TM) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) |
| Lamp Type | WLED |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | PCAP |
| Application | Industrial |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Original 15 inch G150XTT02.0 1024*768 XGA, 85PPI LCD Display Screen | |
Why Choose Us :
We have been engaged in LCD/LED screen product sales for many years.
We offer many brands and variety models of LCD/LED screen.
As a company, we are organized around best-known brands:
SHARP, MITSUBSHI, NEC, OPTREX, KYOCERA,AUO, CMO, INNOLUX,Samsung, LG-Philps.
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,