China 15 Inch LCD Display Screen G150XTT02.0 1024x768 XGA 85PPI Resolution
  1. China 15 Inch LCD Display Screen G150XTT02.0 1024x768 XGA 85PPI Resolution
  2. China 15 Inch LCD Display Screen G150XTT02.0 1024x768 XGA 85PPI Resolution
15 Inch LCD Display Screen G150XTT02.0 1024x768 XGA 85PPI Resolution
Model Name G150XTT02.0
Diagonal Size 15 inches
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Display Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Viewing Angle 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Colors 262K/16.2M
Brand Name AUO
Model Number G150XTT02.0
Model Name G150XTT02.0 Diagonal Size 15 inches
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI Display Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Viewing Angle 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10) Display Colors 262K/16.2M
Brand Name AUO Model Number G150XTT02.0
Place of Origin China
High Light 85PPI LCD Display ScreenXGA Resolution LCD Display ScreenPCAP Touch 15 inch LCD Display
15 inch G150XTT02.0 1024*768 XGA, 85PPI LCD Display Screen
Product details :
AUO LCD SCREEN G150XTT02.0
Panel Brand AUO
Panel Model G150XTT02.0
Panel Size 15.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K/16.2M
Lamp Type WLED
Frequency 60Hz
Touch Screen PCAP
Application Industrial
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Original 15 inch G150XTT02.0 1024*768 XGA, 85PPI LCD Display Screen
Why Choose Us :
We have been engaged in LCD/LED screen product sales for many years.
We offer many brands and variety models of LCD/LED screen.
As a company, we are organized around best-known brands:
SHARP, MITSUBSHI, NEC, OPTREX, KYOCERA,AUO, CMO, INNOLUX,Samsung, LG-Philps.
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,