China For M190EN02 V1 a-Si TFT-LCD , LCM 4CCFL 30Pin LVDS LCD Display
  1. China For M190EN02 V1 a-Si TFT-LCD , LCM 4CCFL 30Pin LVDS LCD Display
  2. China For M190EN02 V1 a-Si TFT-LCD , LCM 4CCFL 30Pin LVDS LCD Display
For M190EN02 V1 a-Si TFT-LCD , LCM 4CCFL 30Pin LVDS LCD Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name M190EN02 V1
Diagonal Size 19 inches
Resolution 1280(RGB)×1024, SXGA,86PPI
Display Area 376.32(W)×301.056(H) mm
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Colors 16.7M 67% NTSC
Brand Name AUO
Model Number M190EN02 V1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name M190EN02 V1 Diagonal Size 19 inches
Resolution 1280(RGB)×1024, SXGA,86PPI Display Area 376.32(W)×301.056(H) mm
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) Display Colors 16.7M 67% NTSC
Brand Name AUO Model Number M190EN02 V1
Place of Origin China
Product details :
AUO LCD SCREEN M190EN02 V1
Panel Brand AUO
Panel Model M190EN02 V1
Panel Size 19.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening 380.3(W)×305.1(H) mm
Outline Size 404.2(W)×330(H) ×20.5(D) mm
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
Display Mode AMVA, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 15/10 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 67% NTSC
Lamp Type 4 pcs CCFL , 40K hours , Without Driver
Application Desktop Monitor
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 2.70Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,