China M270HTN01.0 AUO 27 Inch LCD Monitor LVDS Interface Gaming LCD Panel Screen
  1. China M270HTN01.0 AUO 27 Inch LCD Monitor LVDS Interface Gaming LCD Panel Screen
  2. China M270HTN01.0 AUO 27 Inch LCD Monitor LVDS Interface Gaming LCD Panel Screen
  3. China M270HTN01.0 AUO 27 Inch LCD Monitor LVDS Interface Gaming LCD Panel Screen
M270HTN01.0 AUO 27 Inch LCD Monitor LVDS Interface Gaming LCD Panel Screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Manufacturer AUO
Model Name M270HTN01.0
screen size 27 inch
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 81PPI
Display size 597.6(W)×336.15(H) mm
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Display Colors 16.7M 72% NTSC
Apply to Desktop Monitor Gaming
Brand Name AUO
Model Number M270HTN01.0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Manufacturer AUO Model Name M270HTN01.0
screen size 27 inch Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 81PPI
Display size 597.6(W)×336.15(H) mm Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Display Colors 16.7M 72% NTSC Apply to Desktop Monitor Gaming
Brand Name AUO Model Number M270HTN01.0
Place of Origin China
High Light M270HTN01.0 LCD Panel ScreenLVDS Interface 27 inch lcd monitor400 cd/m2 LCD Panel Screen
AUO M270HTN01.0 1920*1080 Desktop LCE SCREEN
Product details :
AUO LCD SCREEN M270HTN01.0
Panel Brand AUO
Panel Model M270HTN01.0
Panel Size 27.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 597.6(W)×336.15(H) mm
Bezel Opening 603.9(W)×342.31(H) mm
Outline Size 630(W)×368.2(H) ×14.6(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 3.8/1.2 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 72% NTSC
Lamp Type 13S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 144Hz
Touch Screen Without
Application Desktop Monitor Gaming
Panel Weight 2.86Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 70 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
M270HTN01.0 AUO 27 inch lcd monitor1920X1080 HD screen LVDS INTERFACE 144HZ REFRESH RATE GAMING PANEL DESKTOP DISPLAY SCREEN
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,