China 1920X1080 Resolution IPS TFT LCD Display EDP Connector G156HAN03.0 Display
  1. China 1920X1080 Resolution IPS TFT LCD Display EDP Connector G156HAN03.0 Display
  2. China 1920X1080 Resolution IPS TFT LCD Display EDP Connector G156HAN03.0 Display
  3. China 1920X1080 Resolution IPS TFT LCD Display EDP Connector G156HAN03.0 Display
1920X1080 Resolution IPS TFT LCD Display EDP Connector G156HAN03.0 Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G156HAN03.0
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 141PPI
Display size 344.16(W)×193.59(H) mm
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Designed For Industrial
Display Colors 16.2M 45% NTSC
Brand Name AUO
Model Number G156HAN03.0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G156HAN03.0 Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 141PPI
Display size 344.16(W)×193.59(H) mm Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Designed For Industrial Display Colors 16.2M 45% NTSC
Brand Name AUO Model Number G156HAN03.0
Place of Origin China
1920*1080 resolution IPS TFT Lcd G156HAN03.0 Display
Product details :
AUO LCD SCREEN G156HAN03.0
Panel Brand AUO
Panel Model G156HAN03.0
Panel Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 344.16(W)×193.59(H) mm
Outline Size 350.66(W)×216.15(H) ×3.2(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.2M 45% NTSC
Lamp Type WLED , 30K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Designed For Industrial
Touch Screen Without
Panel Weight 370g (Max.)
Signal Interface eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , 30 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
1920*1080 resolution IPS TFT Lcd screen connector eDP Connector G156HAN03.0 Display Modules
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,