China M080AWP9 R5 8.0 Inch TFT LCD Screen 800*480 Lcd Display
  1. China M080AWP9 R5 8.0 Inch TFT LCD Screen 800*480 Lcd Display
M080AWP9 R5 8.0 Inch TFT LCD Screen 800*480 Lcd Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name M080AWP9 R5
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 115PPI
Active Area 175.2(W)×105.12(H) mm
Viewing angle 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Designed For Automotive Display
Display Colors 16.7M 70%NTSC
Response 13 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at 12 o'clock
Color Depth 16.7M 70%NTSC
Refresh Rate 60Hz
Brand Name IVO
Model Number M080AWP9 R5
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name M080AWP9 R5 Resolution 800(RGB)×480, WVGA 115PPI
Active Area 175.2(W)×105.12(H) mm Viewing angle 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Designed For Automotive Display Display Colors 16.7M 70%NTSC
Response 13 (Typ.)(Tr+Td) ms Good View at 12 o'clock
Color Depth 16.7M 70%NTSC Refresh Rate 60Hz
Brand Name IVO Model Number M080AWP9 R5
Place of Origin China
High Light H335VVN01.0 color lcd screenTFT IPS color lcd screen3.4 Inch portrait oled lcd display
M080AWP9 R5 8.0 Inch TFT LCD Screen 800*480 Lcd Display3.4 inch 480*854 TFT ips color lcd screen
Product details :
Brand IVO
Model P/N M080AWP9 R5
Diagonal Size 8.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening 177.4(W)×107.52(H) mm
Outline(mm) 187.4 × 118.05× 7.28 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Response 13 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at 12 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 70%NTSC
Backlight 8S3PWLED, 30K hours, No Driver
Mass 200g (Typ.)
Used for Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type Parallel RGB (1 ch, 8-bit), 60 pins FPC
Voltage Supply 3.3/22/10.7/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Max. Ratings Storage Temp.: -40 ~ 95 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,