China HR230WU3-500 lcd panel 23.0 inch TFT LCD screen
  1. China HR230WU3-500 lcd panel 23.0 inch TFT LCD screen
  2. China HR230WU3-500 lcd panel 23.0 inch TFT LCD screen
HR230WU3-500 lcd panel 23.0 inch TFT LCD screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HR230WU3-500
Screen Size 23.0"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 95PPI
Active Area 509.184(W)×286.416(H) mm
Outline(mm) 525(W)×302(H)×1.8(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Light Source No B/L, W/O Driver
Designed For Desktop Monitor
Brand Name BOE
Model Number HR230WU3-500
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HR230WU3-500 Screen Size 23.0"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 95PPI Active Area 509.184(W)×286.416(H) mm
Outline(mm) 525(W)×302(H)×1.8(D) mm Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m² Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Light Source No B/L, W/O Driver Designed For Desktop Monitor
Brand Name BOE Model Number HR230WU3-500
Place of Origin China
Product details :
Brand BOE
Model P/N HR230WU3-500
Diagonal Size 23.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening -
Outline Dim. 525(W)×302(H)×1.8(D) mm
Luminance 0 cd/m²
View Direction Symmetry
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Plate Thickness 0.70+0.70 mm
Transmittance 4.2% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 72%NTSC
Weight 610g (Typ.)
Designed For Desktop Monitor
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
D-IC Detail COF Built-in 6 source chips
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,