China Car GPS Navigation C090EAT01.2 TFT LCD Display 9.0 inch Capacitive Original
  1. China Car GPS Navigation C090EAT01.2 TFT LCD Display 9.0 inch Capacitive Original
  2. China Car GPS Navigation C090EAT01.2 TFT LCD Display 9.0 inch Capacitive Original
Car GPS Navigation C090EAT01.2 TFT LCD Display 9.0 inch Capacitive Original
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C090EAT01.2
Screen Size 9.0 inch
Resolution 1280(RGB)×720 [WXGA] 163PPI
Display Area 198.72(H)×111.78(V) mm
Outline Size 238.85(H)×136.02(V) mm
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response Time 20/20 (Max.)(Tr/Td)
Brand Name AUO
Model Number C090EAT01.2
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C090EAT01.2 Screen Size 9.0 inch
Resolution 1280(RGB)×720 [WXGA] 163PPI Display Area 198.72(H)×111.78(V) mm
Outline Size 238.85(H)×136.02(V) mm Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) Response Time 20/20 (Max.)(Tr/Td)
Brand Name AUO Model Number C090EAT01.2
Place of Origin China
Original Car GPS Navigation 9.0 inch TFT C090EAT01.2 LCD Display With Capacitive Touch Screen Panel
Product details :
AUO LCD SCREEN C090EAT01.2
Panel Brand AUO
Panel Model C090EAT01.2
Panel Size 9.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Surface matte
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (Transmission)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 20/20 (Max.)(Tr/Td) ms
Display Colors 16.7M
Lamp Type WLED
Frequency 60Hz
Touch Screen PCAP
Panel Weight 365±36g
Designed For Automotive Display
Signal Interface LVDS (2ch, 8-bit)
Input Voltage 3.3/13.5/18/-8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -40 ~ 95 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,