China 6.5 inch C065GW01 V.0 LCD Screen panel Display C065GW01 V0 LCD Panel Display
  1. China 6.5 inch C065GW01 V.0 LCD Screen panel Display C065GW01 V0 LCD Panel Display
  2. China 6.5 inch C065GW01 V.0 LCD Screen panel Display C065GW01 V0 LCD Panel Display
6.5 inch C065GW01 V.0 LCD Screen panel Display C065GW01 V0 LCD Panel Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C065GW01 V0
Screen Size 6.5 inch
Resolution 400(RGB)×234 71PPI
Display Area 143.4(H)×79.326(V) mm
Outline Dim. 157(H)×89.8(V) mm
Bezel Area 146.0(H)×81.9(V) mm
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 300:1 (Typ.) (TM)
Brand Name AUO
Model Number C065GW01 V0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C065GW01 V0 Screen Size 6.5 inch
Resolution 400(RGB)×234 71PPI Display Area 143.4(H)×79.326(V) mm
Outline Dim. 157(H)×89.8(V) mm Bezel Area 146.0(H)×81.9(V) mm
Luminance 500 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 300:1 (Typ.) (TM)
Brand Name AUO Model Number C065GW01 V0
Place of Origin China
Product details :
AUO LCD SCREEN C065GW01 V0
Panel Brand AUO
Panel Model C065GW01 V0
Panel Size 6.5"
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 400(RGB)×234 71PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 143.4(W)×79.236(H) mm
Bezel Opening 157(W)×89.8(H) mm
Outline Size 146(W)×81.9(H) mm
Surface Antiglare (Haze 25%)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 300:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 60/60/40/55 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 15/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors Full color
Lamp Type CCFL [1 pcs] , 15K hours , W/O Driver
Touch Screen Without
Panel Weight 155±7.8g
Designed For Automotive Display
Signal Interface 30 pins TFT Specific Analog RGB , FPC
Input Voltage 5/5/15-10V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
After-sale service:
We will complain to the courier company.
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,