China 23.8 LCD Screen Display Panel MV238FHM-N01
  1. China 23.8 LCD Screen Display Panel MV238FHM-N01
  2. China 23.8 LCD Screen Display Panel MV238FHM-N01
23.8 LCD Screen Display Panel MV238FHM-N01
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name MV238FHM-N01
Screen Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 92PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 527.04(W)×296.46(H) mm
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Application Desktop Monitor
Brand Name BOE
Model Number MV238FHM-N01
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name MV238FHM-N01 Screen Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 92PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area(mm) 527.04(W)×296.46(H) mm
Brightness 250 cd/m² (Typ.) Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM) Application Desktop Monitor
Brand Name BOE Model Number MV238FHM-N01
Place of Origin China
High Light 16 pins Pad 6PPI tft lcd panel5×8 dots 3.0'' tft lcd paneltft lcd panel C-51505NFQJ-LG-AKN
Product details :
Brand BOE
Model P/N MV238FHM-N01
Diagonal Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Active Area 527.04(W)×296.46(H) mm
Bezel Opening -
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Best View on Symmetry
Display Colors 16.7M 72%NTSC
Frequency 60Hz
Weight -
Display Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Lamp Type WLED , 30K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Application Desktop Monitor
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Before ordering:
★ Please double check your model, screen size and part number.
★ All LCD monitors will be tested before shipment.
★ Your satisfaction is our goal
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,