China G057VTN01.1 5.7 inch Original TFT LCD display module 1 year warranty LCD screen
  1. China G057VTN01.1 5.7 inch Original TFT LCD display module 1 year warranty LCD screen
  2. China G057VTN01.1 5.7 inch Original TFT LCD display module 1 year warranty LCD screen
  3. China G057VTN01.1 5.7 inch Original TFT LCD display module 1 year warranty LCD screen
G057VTN01.1 5.7 inch Original TFT LCD display module 1 year warranty LCD screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G057VTN01.1
Resolution 640(RGB)×480 [VGA] 141PPI
Display size 115.2(W)×86.4(H) mm
Outline Dim. 144(H)×104.6(V) ×12.8(D) mm
Visual size 118.2(W)×89.4(H) mm
Viewing angle 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10)
Designed For Industrial
Weight 150/165g (Typ./Max.)
Brand Name AUO
Model Number G057VTN01.1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G057VTN01.1 Resolution 640(RGB)×480 [VGA] 141PPI
Display size 115.2(W)×86.4(H) mm Outline Dim. 144(H)×104.6(V) ×12.8(D) mm
Visual size 118.2(W)×89.4(H) mm Viewing angle 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10)
Designed For Industrial Weight 150/165g (Typ./Max.)
Brand Name AUO Model Number G057VTN01.1
Place of Origin China
C102EVN01.0 New Original 10.2 inch LCD Display Panel for Car GPS Navigation DVD Player for AUO
Product details :
AUO LCD SCREEN G057VTN01.1
manufacturer AUO
Model Name G057VTN01.1
Diagonal size 5.7 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Configuration RGB vertical bar
physical dimension 144(H)×104.6(V) ×12.8(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 550 cd/m² (Typ.)
Contrast 800:1 (Typ.) (transmission)
View Direction 12 o'clock
Optical mode TN, normally white display, transmissive
responding 15/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Support Color 262K 50% NTSC
Light Source WLED, 50K hours, with LED driver
Weight 150/165g (Typ./Max.)
Refresh rate 60Hz
Designed For Industrial
Touch Panel Without
Interface Type CMOS (1 ch, 6-bit), connector, 33 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Application Environment Working: -30 ~ 85 °C; Storage: -30 ~ 85 °C
G057VTN01.1 5.7 inch Original TFT LCD display module 1 year warranty LCD screen panel fast delivery in stock
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
Feedback
Feedback is very important to us.We strive for 100% customer satisfaction.