China Original High Brightness Bar Type 10.3 Inch LCD Display 1280x480 C123HAN02.1
  1. China Original High Brightness Bar Type 10.3 Inch LCD Display 1280x480 C123HAN02.1
  2. China Original High Brightness Bar Type 10.3 Inch LCD Display 1280x480 C123HAN02.1
Original High Brightness Bar Type 10.3 Inch LCD Display 1280x480 C123HAN02.1
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C123HAN02.1
Screen Size 12.3 inch
Resolution 1920(RGB)×720 167PPI
Display Area 292.032 × 109.512 (H×V) mm
Outline Size 310.75 × 129.86 × 16.23 (H×V×D) mm
Visual size 293.94 × 111.42 (H×V) mm
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response Time 15/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Brand Name AUO
Model Number C123HAN02.1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C123HAN02.1 Screen Size 12.3 inch
Resolution 1920(RGB)×720 167PPI Display Area 292.032 × 109.512 (H×V) mm
Outline Size 310.75 × 129.86 × 16.23 (H×V×D) mm Visual size 293.94 × 111.42 (H×V) mm
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) Response Time 15/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Brand Name AUO Model Number C123HAN02.1
Place of Origin China
C102EVN01.0 New Original 10.2 inch LCD Display Panel for Car GPS Navigation DVD Player for AUO
Product details :
AUO LCD SCREEN C123HAN02.1
manufacturer AUO
Model Name C123HAN02.1
Diagonal size 12.3 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Pixel arrangement RGB vertical bar
Display size 292.032 × 109.512 (H×V) mm
physical dimension 310.75 × 129.86 × 16.23 (H×V×D) mm
Surface treatment Antiglare
Display brightness 700 cd/m² (Typ.)
Contrast 1000: 1 (Typ.) (transmission)
Best View on Symmetry
Optical mode AHVA, normally black display, transmissive
responding 15/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors 16.7M 80% NTSC
Backlight type 8S4P WLED, 10K hours, without driver
Refresh rate 60Hz
Touch function Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit), connector, 40 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
C123HAN02.1 Original High Brightness Bar type LCD 10.3 inch Bar LCD Display 1280x480 Car LCD Instrument Panel
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,