China Original Industrial Panel 800(RGB)×600 8.4 inch B084SN01 V1 LCD Display Screen
  1. China Original Industrial Panel 800(RGB)×600 8.4 inch B084SN01 V1 LCD Display Screen
Original Industrial Panel 800(RGB)×600 8.4 inch B084SN01 V1 LCD Display Screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B084SN01 V1
Screen Size 8.4 inch
Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 170.4(H)×127.8(V) mm
Application Industrial
Brand Name AUO
Model Number B084SN01 V1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B084SN01 V1 Screen Size 8.4 inch
Type a-Si TFT-LCD , LCM Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 170.4(H)×127.8(V) mm Application Industrial
Brand Name AUO Model Number B084SN01 V1
Place of Origin China
Product details :
AUO LCD SCREEN B084SN01 V1
manufacturer AUO
Model Name B084SN01 V1
screen size 8.4 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 800(RGB)×600 [SVGA] 119PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 170.4(H)×127.8(V) mm
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Apply to Industrial
Quality assurance:
5. If there is a signature or deletion, it will not be guaranteed.
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,