China 11.6 Inch LCD Display Modules For Laptop COG Built In 4 Source Chips LC116LF1L01
  1. China 11.6 Inch LCD Display Modules For Laptop COG Built In 4 Source Chips LC116LF1L01
  2. China 11.6 Inch LCD Display Modules For Laptop COG Built In 4 Source Chips LC116LF1L01
  3. China 11.6 Inch LCD Display Modules For Laptop COG Built In 4 Source Chips LC116LF1L01
11.6 Inch LCD Display Modules For Laptop COG Built In 4 Source Chips LC116LF1L01
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Brand LC116LF1L01 (NCP0000)
Diagonal Size 11.6 inch
Pixel Format 1920(RGB)×1080 [FHD] 190PPI
Active Area 256.32(H)×144.18(V) mm
Outline Dim. 261.62(H)×155.3(V)×1.04(D) mm
Plate Thickness 0.40+0.40 mm
D-IC Detail COG Built-in 4 source chips
Designed For Laptop
Brand Name PANDA
Model Number LC116LF1L01
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Brand LC116LF1L01 (NCP0000) Diagonal Size 11.6 inch
Pixel Format 1920(RGB)×1080 [FHD] 190PPI Active Area 256.32(H)×144.18(V) mm
Outline Dim. 261.62(H)×155.3(V)×1.04(D) mm Plate Thickness 0.40+0.40 mm
D-IC Detail COG Built-in 4 source chips Designed For Laptop
Brand Name PANDA Model Number LC116LF1L01
Place of Origin CHINA
High Light lcd display modules LC116LF1L01COG lcd display modulesFFS Laptop lcd display
11.6 inch LC116LF1L01 1920*1080 lcd display modules for Laptop
LC116LF1L01 Product details :
PANDA LCD Screen LC116LF1L01 (NCP0000)
Manufacturer PANDA
Model LC116LF1L01 (NCP0000)
Diagonal Size 11.6 inch
Type Oxide TFT-LCD, CELL
Configuration RGB Vertical Stripe
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Tf)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode FFS, Normally Black, Transmissive
Plate Thickness 0.40+0.40 mm
Support Color 16.7M 100% sRGB
Light Source Light Source
Designed For Laptop
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -10 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 70 °C