China 15.0 inch TFT LCD display AA150PD13 screen 1400(RGB)×1050 display modules
  1. China 15.0 inch TFT LCD display AA150PD13 screen 1400(RGB)×1050 display modules
  2. China 15.0 inch TFT LCD display AA150PD13 screen 1400(RGB)×1050 display modules
15.0 inch TFT LCD display AA150PD13 screen 1400(RGB)×1050 display modules
  1. MOQ: 2 pcs
Model Name AA150PD13
Screen Size 15.0 inch
Pixel Number 1400(RGB)×1050 (SXGA+) 116PPI
Active Area(mm) 304.5 × 228.375 (H×V)
Outline(mm) 326 × 255 × 11 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 308.1 × 232.1 (H×V)
Mass 900g (Typ.)
Used for Industrial / Outdoor High Brightness
Brand Name Mitsubishi
Model Number AA150PD13
Model Name AA150PD13 Screen Size 15.0 inch
Pixel Number 1400(RGB)×1050 (SXGA+) 116PPI Active Area(mm) 304.5 × 228.375 (H×V)
Outline(mm) 326 × 255 × 11 (H×V×D) Bezel Area(mm) 308.1 × 232.1 (H×V)
Mass 900g (Typ.) Used for Industrial / Outdoor High Brightness
Brand Name Mitsubishi Model Number AA150PD13
Place of Origin China
AA150PD13 Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA150PD13
Manufacturer Mitsubishi
Model Name AA150PD13
Screen Size 15.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Arrangement RGB Vertical Stripe
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 12/12 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode SWV, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K/16.7M 50% NTSC
Backlight 5 strings WLED , 100K hours , No Driver
Mass 900g (Typ.)
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 6/8-bit) , Connector 30 pins
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -30 ~ 80 °C