China 12.1 inch 82ppi lcd screen LTA121C33SF LCD Display digitizer Assembly lcd panel
  1. China 12.1 inch 82ppi lcd screen LTA121C33SF LCD Display digitizer Assembly lcd panel
12.1 inch 82ppi lcd screen LTA121C33SF LCD Display digitizer Assembly lcd panel
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Panel Model LTA121C33SF
Panel Size 12.1"
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Display Area 246(W)×184.5(H) mm
Bezel Opening 249.0(W)×187.5(H) mm
Outline Size 278.3(W)×209(H)×11(D) mm
Panel Weight 680g (Typ.)
Application Industrial
Brand Name Toshiba Matsushita
Model Number LTA121C33SF
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Panel Model LTA121C33SF Panel Size 12.1"
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI Display Area 246(W)×184.5(H) mm
Bezel Opening 249.0(W)×187.5(H) mm Outline Size 278.3(W)×209(H)×11(D) mm
Panel Weight 680g (Typ.) Application Industrial
Brand Name Toshiba Matsushita Model Number LTA121C33SF
Place of Origin China
LTA121C33SF Product details :
Toshiba Matsushita LCD SCREEN LTA121C33SF
Brand Toshiba Matsushita
Model LTA121C33SF
Diagonal Size 12.1 inch
Type LTPS TFT-LCD, LCM
Pixel Format 800(RGB)×600 [SVGA] 82PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 246(H)×184.5(V) mm
Outline Dim. 278.3(H)×209(V) ×11(D) mm
Bezel Area 249.0(H)×187.5(V) mm
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Response Time 8/17 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 60/60/50/50 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K
Light Source CCFL [2 pcs] , 60K hours , W/O Driver
Weight 680g (Typ.)
Designed For Industrial
Touch Panel No touch
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C