China N140BGA-EA3 14 Inch Slim TFT LCD Panel 30 Pins EDP Laptop Display Screen
  1. China N140BGA-EA3 14 Inch Slim TFT LCD Panel 30 Pins EDP Laptop Display Screen
  2. China N140BGA-EA3 14 Inch Slim TFT LCD Panel 30 Pins EDP Laptop Display Screen
  3. China N140BGA-EA3 14 Inch Slim TFT LCD Panel 30 Pins EDP Laptop Display Screen
N140BGA-EA3 14 Inch Slim TFT LCD Panel 30 Pins EDP Laptop Display Screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Panel Model N140BGA-EA3
Panel Size 14.0 inch
Resolution 1366(RGB)×768 (WXGA) 112PPI
Display Area 309.399 × 173.952 (H×V)
Outline Size 320.4 × 205.1 × 3 (H×V×D)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth 262K 45% NTSC
Application Laptop
Brand Name Innolux
Model Number N140BGA-EA3
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Panel Model N140BGA-EA3 Panel Size 14.0 inch
Resolution 1366(RGB)×768 (WXGA) 112PPI Display Area 309.399 × 173.952 (H×V)
Outline Size 320.4 × 205.1 × 3 (H×V×D) Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth 262K 45% NTSC Application Laptop
Brand Name Innolux Model Number N140BGA-EA3
Place of Origin China
High Light N140BGA-EA3 TFT LCD Panel14 Inch TFT LCD PaneleDP Laptop Display Screen
N140BGA-EA3 Product details :
Innolux LCD SCREEN N140BGA-EA3
Manufacturer Innolux
Model Name N140BGA-EA3
Screen Size 14.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1366(RGB)×768 (WXGA) 112PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 309.399 × 173.952 (H×V)
Outline(mm) 320.4 × 205.1 × 3 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Response 3/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K 45% NTSC
Backlight WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (1 Lanes) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
N140BGA-EA3 KIND REMINDER:
N140BGA-EA3 ABOUT US:
N140BGA-EA3 Payment:
Standard payment terms: T/T, L/C.
Online trade assurance order, all is up to you.
More payment terms could be provided.(PAYPAL WESTERN UNION, or others)
N140BGA-EA3 Shipment:
N140BGA-EA3 Our advantages:
1. The LCD screens you purchase are 100% original.