China 10.4 inch industrial LCD screen Display G104SN02 V0
  1. China 10.4 inch industrial LCD screen Display G104SN02 V0
  2. China 10.4 inch industrial LCD screen Display G104SN02 V0
  3. China 10.4 inch industrial LCD screen Display G104SN02 V0
10.4 inch industrial LCD screen Display G104SN02 V0
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 943PCS
Delivery Time 5 working days
Packaging Details Carton + Foam Cotton
Manufacturer AUO
Model Name G104SN02 V0
Screen Size 10.4 inch
Response 10/25 (Typ.)(Tr/Td) ms
Mass 485g (Typ.)
Used for Industrial
Brand Name AUO
Model Number G104SN02 V0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 943PCS
Delivery Time 5 working days Packaging Details Carton + Foam Cotton
Manufacturer AUO Model Name G104SN02 V0
Screen Size 10.4 inch Response 10/25 (Typ.)(Tr/Td) ms
Mass 485g (Typ.) Used for Industrial
Brand Name AUO Model Number G104SN02 V0
Place of Origin China
AUO LCD SCREEN G104SN02 V0
Brand AUO
Model G104SN02 V0
Diagonal Size 10.4 inch
Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format 800(RGB)×600 [SVGA] 96PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 211.2(H)×158.4(V) mm
Outline Dim. 243(H)×184(V) ×11(D) mm
Bezel Area 215.6(H)×162.7(V) mm
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Response Time 10/25 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K 49% NTSC262K 49% NTSC
Light Source CCFL [2 pcs] , 50K hours , W/O Drive
Weight 485g (Typ.)
Designed For Industrial
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C