China 8.4 inch LCD screen HSD084ISN1 A01 Industrial Equipment Navigation lcd panel lcd
  1. China 8.4 inch LCD screen HSD084ISN1 A01 Industrial Equipment Navigation lcd panel lcd
  2. China 8.4 inch LCD screen HSD084ISN1 A01 Industrial Equipment Navigation lcd panel lcd
8.4 inch LCD screen HSD084ISN1 A01 Industrial Equipment Navigation lcd panel lcd
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD084ISN1-A01
Diagonal Size 8.4 inches
Resolution 800(RGB)×600 (SVGA) 119PPI
Display Area 170.4 × 127.8 (H×V)
Viewing Angle 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Colors 262K/16.2M
Brand Name HannStar
Model Number HSD084ISN1-A01
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name HSD084ISN1-A01  Diagonal Size 8.4 inches
Resolution 800(RGB)×600 (SVGA) 119PPI Display Area 170.4 × 127.8 (H×V)
Viewing Angle 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10) Display Colors 262K/16.2M
Brand Name HannStar Model Number HSD084ISN1-A01
Place of Origin China
8.4 inch LCD screen HSD084ISN1 A01 Industrial Equipment Navigation lcd panel lcd display
Product details :
HannStar LCD SCREEN HSD084ISN1-A01
Manufacturer HannStar
Model Name HSD084ISN1-A01
Screen Size 8.4 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 800(RGB)×600 (SVGA) 119PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 170.4 × 127.8 (H×V)
Outline(mm) 189.7 × 149.4 × 5.3 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 173.4 × 130.8 (H×V)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 380 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600 : 1 (Typ.) (TM)
Response 2/6 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K/16.2M
Backlight 3S9P WLED , 20K hours , Without Driver
Mass 235g (Typ.)
Application Industrial Digital Photo Frame
Touchscreen Without
Signal Type TTL (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins FPC
Voltage Supply 3.3/10/15/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,