China LTD121C30S 12.1inch ; 640*480 LCD Panel Display LTD121C30S LCD Screen Display
  1. China LTD121C30S 12.1inch ; 640*480 LCD Panel Display LTD121C30S LCD Screen Display
  2. China LTD121C30S 12.1inch ; 640*480 LCD Panel Display LTD121C30S LCD Screen Display
  3. China LTD121C30S 12.1inch ; 640*480 LCD Panel Display LTD121C30S LCD Screen Display
LTD121C30S 12.1inch ; 640*480 LCD Panel Display LTD121C30S LCD Screen Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LTD121C30S
Diagonal Size 12.1 inches
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Display Area 246(W)×184.5(H) mm
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Colors 262K
Brand Name Toshiba Matsushita
Model Number LTD121C30S
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LTD121C30S  Diagonal Size 12.1 inches
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI Display Area 246(W)×184.5(H) mm
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) Display Colors 262K
Brand Name Toshiba Matsushita Model Number LTD121C30S
Place of Origin China
12.1inch 640*480 LCD Panel Display LTD121C30S LCD Screen Display
Product details :
Toshiba Matsushita LCD SCREEN LTD121C30S
Panel Brand Toshiba Matsushita
Panel Model LTD121C30S
Panel Size 12.1’’
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening 249.0(W)×187.5(H) mm
Outline Size 278.3(W)×209(H) ×11(D) mm
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 10/25 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K
Lamp Type 2 pcs CCFL , 50K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Panel Weight 680g (Typ.)
Application Industrial
Signal Interface CMOS (1 ch, 6-bit) , 32 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)(VDD)
Environment Operating Temp.: -10 ~ 65 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Feedback:
1, When you get the goods , pls confirm that you have got the goods .
Please let us know your requirements on panels
1), Size
2), Resolution
3), Brightness/Luminance
4), Viewing Angle
5), Light Source
6), Signal Interface: LVDS or eDP or V-by-One
or tell us the exact model # for reference.
Please Note:
FAQ:
Q: When would you ship,IF I order LTD121C30S?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: How to order Toshiba Matsushita LTD121C30S ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: Can you test 12.1 inch lcd panel LTD121C30S before shipping?