China 12.1 inch 800*600 LTD121C31S tft screen lcd display tft lcd display module
  1. China 12.1 inch 800*600 LTD121C31S tft screen lcd display tft lcd display module
  2. China 12.1 inch 800*600 LTD121C31S tft screen lcd display tft lcd display module
  3. China 12.1 inch 800*600 LTD121C31S tft screen lcd display tft lcd display module
12.1 inch 800*600 LTD121C31S tft screen lcd display tft lcd display module
  1. MOQ: 2 pcs
Model Name LTD121C31S
Diagonal Size 12.1 inches
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Display Area 246(W)×184.5(H) mm
Viewing Angle 60/60/50/50 (Typ.)(CR≥10)
Display Colors 262K
Brand Name Toshiba Matsushita
Model Number LTD121C31S
Model Name LTD121C31S Diagonal Size 12.1 inches
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI Display Area 246(W)×184.5(H) mm
Viewing Angle 60/60/50/50 (Typ.)(CR≥10) Display Colors 262K
Brand Name Toshiba Matsushita Model Number LTD121C31S
Place of Origin China
Product details :
Toshiba Matsushita LCD SCREEN LTD121C31S
Manufacturer Toshiba Matsushita
Model Name LTD121C31S
Panel Size 12.1’’
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening 249.0(W)×187.5(H) mm
Outline Size 278.3(W)×209(H) ×11(D) mm
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 450:1 (Typ.) (TM)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 10/25 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K
Lamp Type 2 pcs CCFL , 50K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Panel Weight 670g (Typ.)
Application Industrial
Signal Interface CMOS (1 ch, 6-bit) , 32 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)(VDD)
Environment Operating Temp.: -10 ~ 65 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,