China PV128CS01-2 New 12.8 inch 1920*1080 LCD Screen Display
  1. China PV128CS01-2 New 12.8 inch 1920*1080 LCD Screen Display
PV128CS01-2 New 12.8 inch 1920*1080 LCD Screen Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name PV128CS01-2
Diagonal Size 12.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 172PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 283.392(W)×159.408(H) mm
Frame Rate 60Hz
Application Automotive Display
Brand Name HKC
Model Number PV128CS01-2
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name PV128CS01-2 Diagonal Size 12.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 172PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 283.392(W)×159.408(H) mm
Frame Rate 60Hz Application Automotive Display
Brand Name HKC Model Number PV128CS01-2
Place of Origin China
PV128CS01-2 LCD Panel Product details :
Brand HKC
Model P/N PV128CS01-2
Diagonal Size 12.8"
Bezel Opening -
Outline Dim. 288.992(H)×169.108(V)×1.25(D) mm
Treatment Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1200:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 30 (Max.)(Tr/Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode HIS, Normally Black, Transmissive
Plate Thickness 0.40+0.40 mm
Transmittance 3.3% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 72%NTSC
Light Source No B/L
Weight 137g (Typ.)
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel In-Cell Touch, I²C
D-IC Detail COG Built-in HX82108A*2
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit), 60 pinsFPC
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -40 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -40 ~ 90 °C