China C123HAX04.U 12.3 inch 1920*720 Touch LCD Display Screen
  1. China C123HAX04.U 12.3 inch 1920*720 Touch LCD Display Screen
C123HAX04.U 12.3 inch 1920*720 Touch LCD Display Screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C123HAX04.U
Diagonal Size 12.3"
Panel Type LTPS TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution 1920(RGB)×720 167PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 292.032(W)×109.512(H) mm
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Lamp Type No B/L
Best View on Symmetry
Designed For Automotive Display
Brand Name AUO
Model Number C123HAX04.U
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C123HAX04.U Diagonal Size 12.3"
Panel Type LTPS TFT-LCD, CELL , FOB Resolution 1920(RGB)×720 167PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 292.032(W)×109.512(H) mm
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive Lamp Type No B/L
Best View on Symmetry Designed For Automotive Display
Brand Name AUO Model Number C123HAX04.U
Place of Origin China
C123HAX04.U LCD Panel Product details :
Brand AUO
Model P/N C123HAX04.U
Diagonal Size 12.3"
Bezel Opening -
Outline Size 297.03×118.84×0.65 (H×V×D)
Treatment Hard coating, Reflection 5.5% (Max.)
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 1400 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Max.)(Tr+Td) ms
Glass Depth 0.20+0.20 mm
Transmissivity 4.5% (Typ.)(with Polarizer)
Display Colors 16.7M 70% NTSC
Lamp Type No B/L
Frequency 60Hz
Touch Screen In-Cell Touch, I²C
Mass 93.2±0.9g
Application Automotive Display
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 60 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Storage Temp.: -40 ~ 95 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C