China P430QVT01.0 43.0 inch tft LCD Screen Display for Digital Signage
  1. China P430QVT01.0 43.0 inch tft LCD Screen Display for Digital Signage
P430QVT01.0 43.0 inch tft LCD Screen Display for Digital Signage
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P430QVT01.0
Diagonal Size 43"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 103PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 941.18(W)×529.42(H) mm
Operating Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive
Light Source WLED, 50K hours, With LED Driver
View Direction Symmetry
Application Digital Signage
Brand Name AUO
Model Number P430QVT01.0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P430QVT01.0 Diagonal Size 43"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 103PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 941.18(W)×529.42(H) mm
Operating Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive Light Source WLED, 50K hours, With LED Driver
View Direction Symmetry Application Digital Signage
Brand Name AUO Model Number P430QVT01.0
Place of Origin China
P430QVT01.0 LCD Panel Product details :
Brand AUO
Model P/N P430QVT01.0
Diagonal Size 43"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Bezel Opening -
Outline Size 1005.51(W)×587.9(H) mm
Surface Antiglare (Haze 3%), Hard coating (6H)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 4000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/70/70/ (Max.)(CR≥10)
Display Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 8 (Typ.)(G to G)
Display Colors 1.07B
Lamp Type WLED, 50K hours, With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen PCAP, USB
Panel Weight -
Application Digital Signage
Signal Interface V-by-One 8 lane, 51 pinsConnector
Input Voltage 12V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C