China C101EAT04.0 10.1 inch tft lcd display screen
  1. China C101EAT04.0 10.1 inch tft lcd display screen
  2. China C101EAT04.0 10.1 inch tft lcd display screen
C101EAT04.0 10.1 inch tft lcd display screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C101EAT04.0
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×720, XGA 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Operating Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Light Source 8S3P WLED , 10K hours , Without Driver
View Direction Symmetry
Designed For Outdoor High Brightness Automotive Display
Brand Name AUO
Model Number C101EAT04.0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name C101EAT04.0 Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM Resolution 1280(RGB)×720, XGA 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
View Direction Symmetry Designed For Outdoor High Brightness Automotive Display
Brand Name AUO Model Number C101EAT04.0
Place of Origin China
C101EAT04.0 LCD Panel Product details :
Brand AUO
Model P/N C101EAT04.0
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Surface Anti Fingerprint + Antiglare, Hard coating (7H)
Outline Size 256(W)×172(H) ×14.82(D) mm
Brightness 1250 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Best View on Symmetry
Display Colors 16.7M
Frequency 60Hz
Weight 725±73g
Contrast Ratio 900:1 (Typ.) (TM)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Lamp Type 8S3P WLED , 10K hours , Without Driver
Touch Screen PCAP, I²C
Application Outdoor High Brightness Automotive Display
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) + SPI, 40 pinsFPC
Input Voltage 3.3V (Typ.)