China B101EVB01.0 original 10.1 inch tft lcd screen panel
  1. China B101EVB01.0 original 10.1 inch tft lcd screen panel
B101EVB01.0 original 10.1 inch tft lcd screen panel
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B101EVB01.0
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Light Source WLED
Designed For Pad & Tablet
Brand Name AUO
Model Number B101EVB01.0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name B101EVB01.0 Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Light Source WLED Designed For Pad & Tablet
Brand Name AUO Model Number B101EVB01.0
Place of Origin China
B101EVB01.0 LCD Panel Product details :
Brand AUO
Model P/N B101EVB01.0
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Bezel Opening -
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Good View at Symmetry
Color Depth 16.7M
Mass -
Refresh Rate 60Hz