Products
Manufacturer of a wide range of products which include OEM CR Foam Sheet Neoprene Rubber Foam Closed Cell Foam Customizable,Custom Vacuum Sealer Foam Gasket for Commercial and Household Vacuum Machines,Soft Newborn Bath Sponge Ult...
MOQ: 100pcs
Price:
| Payment Terms | T/T,Paypal |
| Supply Ability | 50 m³ per day |
| Delivery Time | 5 work dyas |
| Packaging Details | woven bag packaging |
| Material | Chloroprene Rubber (CR) / Neoprene |
| Foam Type | Closed Cell Foam |
| Thickness | 1mm – 50mm (Customizable) |
| Temperature Resistance | -40°C to +120°C |
| Color | Black / White / Grey / Custom |
| Brand Name | SR |
| Model Number | CR Rubber Foam |
| Certification | ISO 9001:2015 ROHS SGS |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1000pcs
Price:
| Payment Terms | T/T,Paypal |
| Supply Ability | 5000 pcs per day |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | box |
| Material | CR foam |
| Density | 170 kg/m³ |
| Thinckness | 0.7-0.8cm |
| Size | customization |
| Color | Black |
| Brand Name | SR |
| Model Number | Sealer Foam Gasket |
| Certification | RHOS;SGS |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 200
Price:
| Payment Terms | T/T,paypal |
| Supply Ability | 500pcs per day |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | OPP bag, box, or custom packaging |
| Material | pu foam |
| Thinkness | 4-8cm |
| Color | red yellow blue.etc |
| Shape | Standard & customized |
| Packaging | OPP bag, box, or custom packaging |
| Brand Name | SR |
| Model Number | bath sponge |
| Certification | ISO 9001:2015 |
MOQ: 500pcs
Price:
| Payment Terms | T/T,Paypal |
| Supply Ability | 3000 pcs per days |
| Delivery Time | 5 work dyas |
| Packaging Details | OPP bags, color cards, blister packaging, and paper boxes |
| Material | Natural Wood Pulp (Cellulose Sponge) |
| Color | Natural yellow / customized |
| Shape | Rectangle / custom cut available |
| Size | Customizable according to requirement |
| Brand Name | SR |
| Model Number | Baby Bath Sponge Natural Wood Pulp |
| Certification | ISO 9001:2015 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 500pcs
Price:
| Payment Terms | T/T,paypal |
| Supply Ability | 3000 pcs per days |
| Delivery Time | 5 work dyas |
| Packaging Details | OPP bags, color cards, blister packaging, and paper boxes |
| Material | Natural Wood Pulp (Cellulose) |
| Form | Dry compressed sheet → expanded sponge |
| Expansion Time | 5–10 seconds in water |
| Shape | Round / square / custom OEM shape |
| Color | Natural yellow /Green/ customized |
| Brand Name | SR |
| Model Number | Baby Bath Compressed Wood Pulp Sponge |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!