| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets,3 months |
| Delivery Time | 2-3 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 15KG |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy | ±3″ |
| Positioning Error | ±3″ |
| Positioning Repeatability | ±2″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±200°/s |
| Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | DT200-C |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
1 Axis Electric Rate Position Table with 30Kg Load Weight for Inertial
Single-axis Electric Turntable With Support Frame 1 Axis Rate Table
1 Axis Rate Table Single-axis Electric Inertial Navigation Test Turntable
DT200-B High Precision 10kg Payload Single Axis Inertial Test Turntable with
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets,3 months |
| Delivery Time | 2-3 months | Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 15KG | Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm | Rotary Accuracy | ±3″ |
| Positioning Error | ±3″ | Positioning Repeatability | ±2″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±200°/s | Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Brand Name | RUYA | Model Number | DT200-C |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | 15kg inertial navigation test turntable ,DT200-C inertial navigation test turntable ,Single Axis inertial navigation turntable | ||
The DT200-C Payload 15kg Single-axis Inertial Navigation Test Turntable is designed for calibration and testing applications requiring precise angular measurements. This system features a turntable base that mounts securely to vertical steel piping with adjustable height positioning capability.
The turntable system includes both hardware components and comprehensive control software compatible with W7 and later versions. The software provides automated computer control, data acquisition, processing, and display functionality, allowing users to configure operating modes, control parameters, speed settings, and acceleration protection thresholds.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 15Kg |
| Table Diameter | Ф200mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±3″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±200°/s |
| Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | ≥100°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!