| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets,3 months |
| Delivery Time | 2-3 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 10KG |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy | ±3″ |
| Positioning Error | ±0.1° |
| Positioning Repeatability | ±0.1° |
| Measuring Range | 0~360° |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | ST400-A |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
1 Axis Electric Rate Position Table with 30Kg Load Weight for Inertial
Single-axis Electric Turntable With Support Frame 1 Axis Rate Table
1 Axis Rate Table Single-axis Electric Inertial Navigation Test Turntable
DT200-B High Precision 10kg Payload Single Axis Inertial Test Turntable with
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets,3 months |
| Delivery Time | 2-3 months | Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 10KG | Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm | Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy | ±3″ | Positioning Error | ±0.1° |
| Positioning Repeatability | ±0.1° | Measuring Range | 0~360° |
| Brand Name | RUYA | Model Number | ST400-A |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | 10kg non magnetic turntable ,Manual non magnetic turntable ,Single Axis non magnetic turntables | ||
The ST400-A single-axis non-magnetic turntable is primarily designed for sensor calibration applications. This precision instrument is ideal for calibrating magnetic sensors, digital compasses, and similar measurement devices.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 10Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±0.1° |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±0.1° |
| Measuring Range | 0~360° |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!