| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days |
| Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 245*390*60mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:48810 pcs, 40GP:101169 pcs,40HQ:118612 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads |
| Button Quantity | 4 buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks |
| Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics |
| Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads |
| Product Connection Type | Wireless Model |
| Brand Name | Hitech |
| Model Number | HT-M3606 |
| Certification | CE FCC |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
Ergonomic Portable Wired Mouse Fixed DPI Anti Slip Injection Foot Comfortable
Moderate 100g Weight Wired Mouse Wear Resistant Mouse Feet Non Slip Scroll Wheel
4 Keys Wired Gaming Mouse A582 Chip 4 Speed Adjustable DPI Boyue Switch 3
Slim Portable Wired Gaming Mouse 1.5M Smooth Flexible Cable Precise Control
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days | Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 245*390*60mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:48810 pcs, 40GP:101169 pcs,40HQ:118612 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads | Button Quantity | 4 buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks | Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics | Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads | Product Connection Type | Wireless Model |
| Brand Name | Hitech | Model Number | HT-M3606 |
| Certification | CE FCC | Place of Origin | CHINA |
| High Light | Ergonomic Wireless Mouse ,A582 Chip Wireless Mouse ,Rechargeable Wireless Mouse | ||
| Connection Type | Wireless Model |
| Button Quantity | 4 buttons |
| Weight | 105g |
| Main Chipset | A582 Chipset |
| DPI Levels | 800-1200-1600-2400 |
| Product Dimensions | 105*64*38mm |
| Surface Material | Black leather scroll wheel; black mouse feet |
| Bottom Design | Injection-molded feet / Injection-molded scroll wheel |
| Left/Right Switch Lifespan | 3-million-click lifespan (Boyue switches) |
| Cable | 2.8m cable length (exposed) |
Highlight:
1. 4-button design with A582 high-performance chip, stable and sensitive operation.
2. Durable Boyue switches, left and right buttons support 3 million clicks.
3. Standard 105g weight, balanced grip for long-time use.
4. Black leather-textured scroll wheel and wear-resistant non-slip mouse feet.
5. 2.8m long durable cable, flexible and daily friendly.
6. 4-level adjustable DPI (800-1200-1600-2400), precise positioning.
7. Ergonomic size 105*64*38mm, comfortable to hold for office and gaming.
This practical 4-button rechargeable wireless mouse is equipped with reliable A582 high-performance chip, delivering stable wireless signal connection and quick sensitive response without stuttering or delay. Adopts premium Boyue switches, left and right buttons reach 3 million clicks service life, sturdy and wear-resistant for long-term frequent operation.
Built with standard 105g proper weight, it offers balanced comfortable hand feeling, effectively relieve hand fatigue during long time office work and game playing. Featured with stylish black leather texture scroll wheel and high wear-resistant non-slip mouse feet, it slides smoothly and keeps stable positioning on different desktops.
Support 4-speed DPI adjustable from 800 to 2400, easy to switch different speed modes to satisfy precise operation needs for document editing, design work and daily games. It comes with 2.8m long durable cable only for fast charging, flexible and convenient to use.
Ergonomic compact size 1056438mm fits most palms perfectly, portable and space-saving. Ideal for desktop computer, laptop, perfect choice for home entertainment, business office and daily gaming use.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Seller
Year Established:
2008
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o... Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!