| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days |
| Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 685*180*55mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:41289 pcs, 40GP:85527 pcs,40HQ:100273 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads |
| Button Quantity | 3 Functional Buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks |
| Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics |
| Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads |
| Product Connection Type | Wired mouse |
| Brand Name | Hitech |
| Model Number | HT-M3601 |
| Certification | CE FCC |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
Moderate 100g Weight Wired Mouse Wear Resistant Mouse Feet Non Slip Scroll Wheel
4 Keys Wired Gaming Mouse A582 Chip 4 Speed Adjustable DPI Boyue Switch 3
4 Keys Rechargeable Wireless Mouse A582 Chip 4 Speed Adjustable DPI Boyue Switch
Slim Portable Wired Gaming Mouse 1.5M Smooth Flexible Cable Precise Control
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days | Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 685*180*55mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:41289 pcs, 40GP:85527 pcs,40HQ:100273 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads | Button Quantity | 3 Functional Buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks | Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics | Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads | Product Connection Type | Wired mouse |
| Brand Name | Hitech | Model Number | HT-M3601 |
| Certification | CE FCC | Place of Origin | CHINA |
| High Light | Ergonomic Portable Wired Mouse ,Anti Slip Wired Mouse ,Injection Foot Wired Mouse | ||
| Connection Type | Wired mouse |
| Button Quantity | 3 buttons |
| Weight | 90g |
| Main Chipset | 8733B Chipset |
| DPI Levels | 1000 |
| Product Dimensions | 123.63*73.03*39.61 mm |
| Surface Material | Black Leather Textured |
| Bottom Design | Injection-molded feet / Injection-molded scroll wheel |
| Left/Right Switch Lifespan | 3 million clicks |
| Cable | 1.5m exposed length, smooth finish |
Highlight:
1. Simple three-button design—lightweight and compact.
2. Powered by the 8733B master control chip for stable and responsive performance.
3. Durable left and right buttons, rated for a lifespan of up to 3 million clicks.
4. Features a 1.5-meter smooth cable that routes easily for convenient daily use.
5. Fixed 1000 DPI resolution ensures precise positioning and responsive tracking.
6. Injection-molded feet and scroll wheel offer excellent wear resistance and anti-slip properties for long-lasting durability.
7. Ergonomic dimensions provide a comfortable grip, making it ideal for both office and home use.
7. Ergonomic size 109*70*40mm, comfortable long-time grip.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Seller
Year Established:
2008
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o... Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!