| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | LED Garden Light |
| Wattage | 40~100W |
| Voltage Range | 90~305v |
| CCT | 3000~5000K |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G01 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Warm White Garden Light Waterproof 40W 70W 100W Corridor LED Light
High Brightness LED Garden Light 200W For Home Hotel Garden Park
Outdoor LED Garden Light Waterproof IP65 130lm/W LED Landscape Lighting
Smart Garden Lamp Garden Lighting 20W 30W 40W 50W 60W 80W 100W Home Garden
Product Specification
| Packaging Details | Carton Packing | Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union | Name | LED Garden Light |
| Wattage | 40~100W | Voltage Range | 90~305v |
| CCT | 3000~5000K | Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G01 | Place of Origin | China |
| High Light | 100W LED Garden Light ,LED Garden Light IP66 ,40W LED Garden Lamp | ||
LED Garden Light For Park Home Park
LED Garden Light
| Model | VB-G01 |
| Wattage | 40~100W |
| LED Chip | LUMILEDS/CREE/SANAN |
| Driver | MW/MOSO/INVENTRONICS |
| Power Factor | >0.95 |
| Voltage Range | 90~305v |
| Surge Protection | 10KV/20KV |
| CCT | 3000~5000K |
| CRI | >70 |
| Working Temp(℃) | -35~50 |
| IP Class | IP66 |
| Lifetime | >50000hrs |
| Packing size | 500*500*905 |
| Installation spigot | 76/60/27mm |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2016
Total Annual:
100 million-200 million
Employee Number:
120~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
About Vbrite Founded in 2016, Vbrite is a national high-tech enterprise specializing in solar street lighting systems and residential energy storage solutions. Leveraging strong R&D capabilities and years of industry experience, we are committed to providing efficient, reliable, and custo... About Vbrite Founded in 2016, Vbrite is a national high-tech enterprise specializing in solar street lighting systems and residential energy storage solutions. Leveraging strong R&D capabilities and years of industry experience, we are committed to providing efficient, reliable, and custo...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!