Products
Manufacturer of a wide range of products which include SMD3030 5050 LED Flood Light Outdoor 300W 1200W With Aluminum Housing,100W Outdoor LED Flood Light 3000K 4000K 5000K For Factories / Businesses,Outdoor Solar LED Garden Light ...
MOQ: 10PCS
Price:
| Power | 1200W |
| LED chip | SMD3030 |
| CCT | 2700K~6500K |
| CRI | 70 |
| Name | LED Flood Light Outdoor 300W |
| Efficiency | 150lm/W ~170lm/W |
| Beam angle | 45º/ 60º /90º |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SF30 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Name | 100W Outdoor LED Flood Light |
| Power | 100W |
| LED chip | 2835LED |
| CCT | 3000K/4000K/5000K |
| CRI | 70/80 optional |
| Efficiency | 200LM/W |
| Material | Aluminum+Tempered glass |
| Package Size(mm) | 650X360X290(6pcs/ctn) |
| N.W.(6pcs) | 17.5KG |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-FL03 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | UFO LED Light |
| Power | 30~40W |
| CCT | 6000K~6500K |
| Beam angle | 120° |
| IP rating | IP65 |
| Working Time | 2-3 rainly days |
| Working pattern | Light Sensor+Time Control+Remote Control |
| Lifetime | 30,000 hours |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G04 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | Outdoor LED Yard Light |
| Power | 50W |
| CCT | 3000K-6500K |
| CRI | Ra>70 |
| Efficiency | 130lm/w |
| Lumen flux | 6500lm |
| Working Environment | -40℃~50℃ , 10%~90% H.R |
| Lifetime | >100,000hours |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G07 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | LED Garden Light |
| Power | 30W |
| CCT | 2700K/3000K/4000K/5000K/6500K |
| CRI | 70/80 |
| Efficiency | 120~130lm/w |
| Lumen flux | 3900lm |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G07 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Power | 100W |
| CCT | 4000K/ 5000K/ 6500K |
| CRI | 70/80 |
| Efficacy | 180lm/w |
| Color | Black |
| Name | LED Garden Light |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G05 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | Waterproof LED Garden Light Outdoor |
| Power | 20W ~100W |
| Input Voltage | AC100-240V |
| CRI | >80 |
| CCT | 3000K/4000K/5000K/6000k |
| Efficiency | 130lm/w |
| IP Rating | IP65 |
| Material | Die-cast Aluminum+Tempered Glass |
| Warranty | 5year |
| Working Lifetime | 100000hours |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G07 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | Aluminum Spotlight |
| Power | 60W |
| CCT | 3000K-5700K |
| CRI | Ra>70/(Ra 80 optional) |
| Efficiency | 130lm/w |
| Lumen flux | 7800lm |
| Material | Die-cast Aluminum+Tempered Glass |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G07 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Power | 70W |
| CCT | 3000K/ 4000K/ 5000K/ 6500K |
| CRI | >80 |
| Efficacy | 190lm/w |
| Color | Grey |
| Name | LED Garden Light |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G05 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | Motion Sensor Garden Light |
| Material | Die-casting Aluminum |
| Power | 40W/ 70W/ 100W |
| CCT | 3000K/ 4000K/ 5000K/ 6500K |
| CRI | >80 |
| Efficacy | 190lm/w |
| Beam Type | T2-M,T3-S, T3-M, T4-M, T5-M, 110° |
| IP rating | IP66 |
| Color | Grey, Black |
| Lifetime | 50,000 hours |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-G05 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!