Products
Manufacturer of a wide range of products which include Stone Cutting Machine Water Jet Cutting for Granite with Core Components Motor,Five Axis Waterjet/Stone CNC Engraving & Cutting Machine with PLC 380V/220V 1,ZEUS 45 Degree...
MOQ: 1
Price: $28,000 / piece
| Color | White, Blue, Yellow, Black |
| Max Cutting Length | 3900mm*1950mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 37KW |
| Dimension(L*W*H) | 4100mm*2100mm |
| Weight | 4700 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 15 mm |
| Core Components | Motor, PLC |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $28,000-29,000 / set
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3800mm |
| Type | Stone Engraving Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 37kw+3.25kw |
| Dimension(L*W*H) | 5100*3200*2300mm |
| Weight | 4700 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| Cutting thickness (max) | 15 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, PLC, Pressure Vessel, Engine, Bearing, Gear, Pump, Gearbox |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,000-6,000 / set
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 7.5kw+3kw |
| Dimension(L*W*H) | 5000x1300x1800mm |
| Weight | 1200 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing, Gear, Pump, Gearbox, Engine, PLC |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,400-6,400 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1200mm(47.24in) |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Power(W) | 7.5 kW(10.06hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5000*1300*1800 |
| Weight | 1200 kg(2645.55lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High-Accuracy |
| Cutting thickness (max) | 30 mm(1.18in) |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,400-6,400 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Power(W) | 7.5 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5000*1300*1800 |
| Weight | 1200 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High-Accuracy |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,400-6,400 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1200mm(47.24in) |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Power(W) | 7.5 kW(10.06hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5000*1300*1800 |
| Weight | 1200 kg(2645.55lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High-Accuracy |
| Cutting thickness (max) | 30 mm(1.18in) |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,400-6,400 / set
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Customizable |
| Max Cutting Length | 2900mm |
| Type | Stone Grinding Machine |
| Use | Marble |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 7.5 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5000*1300*1800 |
| Weight | 1000 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Remote Control |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,400-6,400 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1200mm(47.24in) |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Power(W) | 7.5 kW(10.06hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5000*1300*1800 |
| Weight | 1200 kg(2645.55lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High-Accuracy |
| Cutting thickness (max) | 30 mm(1.18in) |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,400-6,400 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Power(W) | 7.5 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5000*1300*1800 |
| Weight | 1200 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High-Accuracy |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,000-6,000 / set
| Color | Black |
| Max Cutting Length | 1000mm(39.37in) |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite |
| Voltage | 220 V |
| Power(W) | 7.5 kW(10.06hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5000*1300*1800 |
| Weight | 1200 kg(2645.55lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 30 mm(1.18in) |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!