Products
Manufacturer of a wide range of products which include ZEUS 45 Degree Chamfering Stone Cutting Machine with Core Engine Gearbox PLC,45 Degree Stone Cutting Machine 1200mm High-Accuracy Motor & Bearing Zeus,Double Heads Stone G...
MOQ: 1
Price: $5,000-6,000 / set
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3200mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 7.5kw+3kw |
| Dimension(L*W*H) | 5000x1300x1800mm |
| Weight | 1200 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing, Gear, Pump, Gearbox, Engine, PLC |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $5,400-6,400 / set
| Color | Black, White |
| Max Cutting Length | 1200mm(47.24in) |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Power(W) | 7.5 kW(10.06hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5000*1300*1800 |
| Weight | 1200 kg(2645.55lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High-Accuracy |
| Cutting thickness (max) | 30 mm(1.18in) |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $9,700-10,700 / set
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3000mm(118.11in) |
| Type | Stone Grinding Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 7.5kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 4700*2600*1800mm(185.04*102.36*70.87in) |
| Weight | 2500 kg(5511.56lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Cutting thickness (max) | 30 mm(1.18in) |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, PLC, Pressure Vessel, Engine, Bearing, Gear, Pump, Gearbox |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $9,700-10,700 / set
| Color | Black, White, Blue, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3000mm(118.11in) |
| Type | Stone Grinding Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 7.5kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 4700*2600*1800mm(185.04*102.36*70.87in) |
| Weight | 2500 kg(5511.56lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Cutting thickness (max) | 30 mm(1.18in) |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, PLC, Pressure Vessel, Engine, Bearing, Gear, Pump, Gearbox |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $9,700-10,700 / set
| Color | Yellow, Blue |
| Max Cutting Length | 3200 |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Marble |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 7.5 kW(10.06hp) |
| Dimension(L*W*H) | 3000*1600 |
| Weight | 1200 kg(2645.55lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm(3.94in) |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $9,700-10,700 / set
| Color | Yellow/Blue Customizable |
| Max Cutting Length | 3000mm Customizable |
| Type | Stone CNC Grinding Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220v/380v |
| Power(W) | 7.5kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 4700x2600x1800mm |
| Weight | 2500 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity/Flexible Manufacturing |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Jiemeikang servo motor /High power tool changing m |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $9,700-10,700 / set
| Color | Yellow/Blue Customizable |
| Max Cutting Length | 3000mm Customizable |
| Type | Stone CNC Grinding Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220v/380v |
| Power(W) | 7.5kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 4700x2600x1800mm(185.04x102.36x70.87in) |
| Weight | 2500 kg(5511.56lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity/Flexible Manufacturing |
| Cutting thickness (max) | 30 mm(1.18in) |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Jiemeikang servo motor /High power tool changing m |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $9,700-10,700 / set
| Color | Yellow/Blue Customizable |
| Max Cutting Length | 3000mm Customizable |
| Type | Stone CNC Grinding Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220v/380v |
| Power(W) | 7.5kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 4700x2600x1800mm |
| Weight | 2500 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity/Flexible Manufacturing |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Jiemeikang servo motor /High power tool changing m |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $9,700-10,700 / set
| Color | Yellow/Blue Customizable |
| Max Cutting Length | 3000mm Customizable |
| Type | Stone CNC Grinding Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220v/380v |
| Power(W) | 7.5kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 4700x2600x1800mm |
| Weight | 2500 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity/Flexible Manufacturing |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Jiemeikang servo motor /High power tool changing m |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $9,700-10,700 / set
| Color | Yellow/Blue Customizable |
| Max Cutting Length | 3000mm Customizable |
| Type | Stone CNC Grinding Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220v/380v |
| Power(W) | 7.5kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 4700x2600x1800mm |
| Weight | 2500 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity/Flexible Manufacturing |
| Cutting thickness (max) | 30 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Jiemeikang servo motor /High power tool changing m |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!