| Color | Yellow, Black, White, Blue |
| Max Cutting Length | 3200mm(125.98in) |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite&Marble |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 15kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 5300*3000*2400 |
| Weight | 3300 kg(7275.25lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring |
| Cutting thickness (max) | 50 mm(1.97in) |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing, Gearbox, Gear, Pump, Engine |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
ZEUS 220V 380V CNC Bridge Cutting Machine 4+3 Axis Stone Granite Processor 15KW
ZEUS 4+3 Bridge Granite & Marble Cutting Machine with Core Components-Motor &
ZEUS 4+3 Stone Cutting Machine for Granite with Core Components Motor and PLC
ZEUS 4+3 Axis 15+7.5kw Bridge Cutting Machine for Marble with Remote Control
Product Specification
| Color | Yellow, Black, White, Blue | Max Cutting Length | 3200mm(125.98in) |
| Type | Stone Cutting Machine | Use | Granite&Marble |
| Voltage | 220 V, 380 V | Power(W) | 15kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 5300*3000*2400 | Weight | 3300 kg(7275.25lb) |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring |
| Cutting thickness (max) | 50 mm(1.97in) | Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing, Gearbox, Gear, Pump, Engine |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
Independently developed operating system, fully CNC operation, graphic layout.
Integrated workbench for easy loading and unloading of boards
The automatic pressure plate firmly fixes the board
The lifting function makes the board easy to move
The frame is sturdy and durable, without deformation
HD camera or Suction cup optional
Supports 0-85 degree flipping, 45 degree chamfering, 360 degree free rotation of the machine head, Straight cutting, irregular cutting and drilling functions
Laiyang Zeus Machinery Co., Ltd. specializes in stone CNC processing equipment, established in 2006 with a dedicated R&D and production team. The company offers advanced 5+1 axis CNC motor stone cutting bridge machines for granite processing, featuring high-speed precision hosts and 0-85 degree flipping capabilities. Products are exported to Europe, the US, and Southeast Asia, supported by long service life and reliable after-sales service.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!